insurtech 09/March/2020

Haberler > Oto sigortası için ABD’nin en pahalı 3 şehri hangileridir?

ABD'de bir araca sahip olmak bir gerekliliktir ve her şey eşit değildir. Fiyatlar çok çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Bu konuda birçok insan yaş, yer ve kredi puanları gibi yönlerin doğrudan ayrımcılığa dönüştüğünü savunmaktadır. Konunun neresinde olursanız olun, bir şey kesindir, oto sigortası fiyatları yaşadığınız yere göre büyük ölçüde değişebilir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde hem şehirler hem de eyaletler için ortalama sigorta maliyetlerine baktığımızda, hangi şehirler en pahalı? Michigan, hatasız sigorta sistemi ile araç sahipleri için çok pahalıya mal oluyor ve bu nedenle Detroit, paketi geniş bir farkla öne çıkıyor. Ortalama sigorta bedeli 6,329 $ 'dır, bu da aylık 527 $' a denk geliyor. Yaklaşık 35.000 $ aralığında yepyeni bir araç almakla aynı fiyata dek geliyor. 

New York ise yıllık 5.703 dolar ile ikinci sırada yer alırken, onu 4.601 dolar ile New Orleans ve 3.768 dolar ile Las Vegas takip ediyor. Kuzey Hollywood ise 3.767 $  fiyat ile arkadan geliyor. Bu rakam Motor City'de bir araba sigortalamanın maliyetinin neredeyse yarısı.

Buna karşılık, Bridgewater, Maine yılda 993 $ ile ülkenin en ucuz sigorta oranlarına sahiptir. Lübnan, New Hampshire ve St.Marys, Ohio 995 $ 'dan ikinci, Blacksburg, Virginia 1.005 $ ve Menasha, Wisconsin 1.080 $' a denk geliyor. Yine, bu rakamların hepsi, 30 yaşındaki erkek bir sürücünün 2017 model Honda Accord ile teklif almasına dayanıyor. Yani evet, sadece yere bağlı olarak maliyette muazzam bir fark var diyebiliriz.

Tüm bu verileri baz aldığımızda ABD için ortalama yıllık sigorta maliyeti ise 1.700 $ 'a denk geliyor. Bu oranların değişmesi ve kullanıcı deneyiminin artması için sigorta sektöründe insurtech çözümlerine ilgi daha da artacak gibi gözüküyor.