insurtech 12/March/2020

Haberler > Charles Taylor InsureTech, Guy Carpenter ile yeni bir belge yönetimi çözümü oluşturuyor?

Charles Taylor InsureTech, global risk ve reasürans uzmanı Guy Carpenter tarafından bulut tabanlı bir belge yönetimi çözümü (DMS) geliştirmeyi içeren bir işbirliği yapmak için programa seçildiğini duyurdu. Programın Guy Carpenter'a tek bir küresel belge deposu sağlaması bekleniyor.

Guy Carpenter Genel Müdürü ve CEO'su olan John Crichton konu ile alakalı, “Charles Taylor InsureTech ile ortaklık, Guy Carpenter’ın ortaklarımıza değer sunmak için bizi konumlandıran yüksek düzeyde kullanılabilir, güvenli ve esnek araçlardan yararlanma konusundaki kararlılığını daha da artırıyor.” şeklinde konuştu.

Insurtech'e göre, mevcut belge havuzlarını Guy Carpenter ile birlikte eski sistemlerden geçirecek. DMS çözümünün, sözleşmenin yaşam döngüsü yönetimi ve müşteri hizmet sistemleri gibi ikinci sistem ve süreçlerle entegre edilmesi beklenmektedir.

İnsurtech'in Ticaret Müdürü Tony Russell, “Bu, Charles Taylor InsureTech için önemli bir kazanç. Bulut tabanlı, global bir Belge Yönetim Sisteminin sağlanması, Guy Carpenter'ın üstlendiği iş dönüşüm programı için önemli bir kolaylaştırıcıdır.”

Son zamanlarda Everest Global Markets, tedarikçinin Elektronik Talep Dosyaları (ECF) geri yazma özellikli talep yönetimi çözümü Trax'i seçti. İngiltere'de kurulan insurtech, sigorta teknolojisi özellikli çözümler sunar. Şirket, verilen yetki, brokerlık, poliçe yönetimi ve sigorta destek hizmetleri sunmaktadır.