insurtech 02/March/2020

Haberler > Aventus 2.6 milyon £ fon topladı

Aventus, Homelyfe çatısı altında faaliyet gösteren Londra merkezli bir B2B insurtech şirketi. Geçtiğimiz günlerde Aventus, Outward VC ve Notion Capital liderliğindeki 2.6 milyon sterlinlik yatırımı TriplePoint ve Downing Ventures'ın katılımıyla kapattı. Aventus, topladığı 2,6 milyon sterlinlik yatırımı işi büyütmek için kullanılacağını açıkladı.

Aventus ilk kez 2018 yılında Homelyfe için bir “sigorta işletim sistemi” olarak ortaya çıktı. Platform, sigorta şirketlerinin birinci ve üçüncü taraf verilerini kullanırken sadece iki soru sorarak poliçeler oluşturmasına ve bir dakikadan kısa sürede otomatik olarak teklif vermesine olanak tanıyor. Aventus, poliçe yönetimini ve CRM'i tek bir yerde birleştirir ve firmalara API aracılığıyla diğer platformlarla entegrasyon olanağı sunar.

Homelyfe ve Aventus'un kurucu ortağı ve CEO'su olan Peter Goodman, “Aventus için işi bir sonraki seviyeye taşımamıza izin verecek olan bu yatırım turunu tamamlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sigortacılar için dağıtım, pazarlama, müşteri ilişkileri yönetimi ve ödemeler konusunda sınıfının en iyisi teknolojilerin çoğu “sigorta” özel özelliklerinden yoksundur. Aventus, sigorta şirketlerinin daha hızlı yenilik yapabilmeleri, prim gelirlerini arttırabilmeleri, teknoloji maliyetlerini düşürebilmeleri ve başlangıçta herhangi bir dijital ortamda, herhangi bir sigorta için sorunsuz bir satın alma deneyimi oluşturabilmeleri için imkanlar yaratıyor. Homelyfe için büyük bir başarı öyküsü oldu.” şeklinde açıklama yaptı.