insurtech 23/February/2020

Haberler > Allianz General, NEXEA Multi Corporate Accelerator 2020'ye katıldı

Allianz Genel Sigorta Şirketi (Malezya), NEXEA'nın Multi Corporate Accelerator 2020'ye katılan beş şirketten biri olmak için NEXEA Angels Sdn Bhd ile birlikte çalışıyor.

Hızlandırıcı program, şimdi beşinci turunda, Malezya şirketlerinin çeşitli sektörlerdeki yerel şirketlerle işbirliği yaparak potansiyel ortaklıklar, mentorluk ve pilot programların yanı sıra müşteri kazanımları ve gelirlerine giriş yapmalarını sağlıyor.

Allianz Malezya'nın genel sigorta kolu olan Allianz General, sigorta işini geliştirme ve yenilik yapma fırsatları olarak aksama ve dijitalleşmeden yararlandığı için bir sonraki en iyi yerel girişimlere ortak olacak.

Allianz Malaysia Bhd CEO'su Zakri Khir, NEXEA’nın hızlandırıcı programının en iyi yerel girişimlerin bazılarını cezbettiğini söyledi.

"İsmimizi şapkaya atmak istedik. Allianz her zaman oyun değiştiren yeni başlayanların peşine düşüyor. Odak noktamız, müşterilerimize ürün ve hizmetleri nasıl sunduğumuzu yükseltmenin yollarını sürekli olarak bulmak."

Allianz General CEO'su Zakri, "Bu yıl katılımcılarla tanışmak ve birlikte nasıl çalışabileceğimizi görmek için çok hevesliyiz." dedi.

Allianz General, Malezya'nın ürünle ilgili soruları 7/24 yanıtlamak üzere tasarlanmış, müşteriye yönelik ilk AI sigorta chatbotu Aida'yı oluşturmak için Pand.ai'ye 2018 yılında ortak oldu.

Şirket ayrıca Speedhome (ev kiralama platformu), Socar (araba paylaşım ağı), PolicyStreet (insurtech start-up) ve RinggitPlus (çevrim içi karşılaştırma sitesi) gibi dağıtım ortaklarıyla da çalıştı.

"En iyi ve en sürdürülebilir iş modeline sahip start-up'larla karşılıklı yarar sağlayan anlamlı ortaklıklar kurmayı amaçlıyoruz.”

Zakri, "Değer yaratma ve yeni ekonomik dürtüler yaratma konusundaki bilgilerimizi paylaşmak için mentor olarak rolümüzü oynamayı umuyoruz.”

Bu yılki programa katılmakta başarılı olan start-up şirketlerine 50.000 RMB tutarında finansman sağlanacak.

Bu start-up'lar Angel Yatırımcıları üzerinden 1,5 milyon RMB'ye kadar 1,5,5 RMB avantaj sağlayan takip fonu da alabilirler.

NEXEA, bugüne kadar, bazıları 100 milyon RM'den fazla bir gelir elde etmeye devam eden 35 start-up ile çalıştı.

Allianz General'in yanı sıra, NEXEA Multi Corporate Accelerator 2020'nin kurumsal serisinde UEM Sunrise Bhd, Spritzer Bhd, Delloyd Group ve alışverişçi pazarlama uzmanı shopper360 da yer alacak.