INSURTECH HUB

Insurtech HUB, sigorta sektöründeki oyuncuların (reasürans şirketleri, sigorta şirketleri, bankalar, brokerlar, acenteler, experler, hasar şirketleri, teknoloji firmaları, girişimciler, yatırımcılar vb.),  bir araya geldiği bir ekosistemdir. 

Bu ekosistemin ana amacı, sigorta sektörünündeki inovasyon çalışmalarını destekleyerek, sektörün dönüşüm geçirmesini sağlayacak faliyetlerde bulunmaktır.
Insurtech HUB, Türkiye de ilk defa Yıldız Teknopark Kuluçka Merkezinde Insurtech Kuluçka Merkezini açmış ve burada sigortacılık dikeyinde Insurtech Start-up larının başvurularını almaya başlamıştır.

www.insurtech.org sitesinden Insurtech HUB’ a üye olarak bu ekosistemin bir parçası olabilir, sigorta sektörü ile ilgili araştırma, analiz, rapor ve haberlere ulaşabilir, aylık meetupları takip ederek, Global Insurtech Zirvelerine katılabilirsiniz.


Insurtech HUB;

- Sigorta sektöründeki sürdürülebilir aktif girişimleri hızlandırmak için, yerel ve uluslararası kanaat önderlerinden oluşan bir danışmanlar, uzmanlar ve yatırımcılar ağı aracılığıyla finansal destek ve danışmanlık desteği sağlamaktadır.

- Sigorta sektöründeki tüm gelişmelerin hem yerel hem de uluslararası arena takibini yapmakta, sektör özelinde haberler yayınlanmakta, konusunda uzman kişiler tarafından sektördeki gelişmeler yorumlanarak, analizler ve raporlar hazırlanmaktadır.

- Insurtech Kuluçka Merkezinde başlatmış olduğu Start-up Programı ile inovasyon ve girişimciliği desteklemekte, sigorta teknolojileri ile ilgili startupları bulmayı, geliştirmeyi, onları uluslararası arenada başarıya ulaştırmayı ve Start-upların ürün ve  yazılımlarını bir araya getirerek tek bir platform üzerinden sektörün hizmetine sunmayı hedeflemektedir.

- Insurtech HUB, hızlı değer ve istihdam olanakları yaratmakta, yenilikçi girişimleri desteklerken sahip olduğu deneyimi ve bilgisi ile ekonomiye ivme kazandırmakta ve sektöre öncülük etmektedir.

- Her yıl düzenleyeceği Global Insurtech Zirveleri ve diğer insurtech ekosistemleri ile yapacağı iş birlikleri ile Türkiye’yi insurtech alanında lider ülke konumuna getirmeyi ve global bir ekosistemin merkezi olarak konumlandırmayı hedeflemektedir.

- Her ay farklı konu başlıkları ile yapılacak olan toplantılarla sektördeki gelişme, yenilik ve ihtiyaçları tartışıp değerlendirmeler sonuç odaklı yapılacaktır.


Siz de “Sigorta” ve  “Teknoloji” kelimelerini bir arada kullanıp ortaya yeni bir proje çıkarmak mı istiyorsunuz?
Insurtech HUB’ın Yıldız Kuluçka Merkezi’nde başlattığı Insurtech Start-Up Programına hemen başvurun...

Siz de bu ekosistemin bir parçası olup sigorta sektörünün geleceğine yön vermek mi istiyorsunuz?

Insurtech HUB’a üye olun...