insurtech 02.Mart.2021

Haberler > InsurTech Hub Komite Çalışmaları 9-10 Mart'ta Başlıyor !

9-10 Mart’ta başlayacak olan “Insurtech Hub Komiteleri”ne gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Insurtech komiteleri öncelikle sektörel iş birliklerinin yapılmasını, yeni projelerin desteklenmesini, hem yerel  hem de uluslararası startupların keşfedilmesini sağlamayı amaçlar. 


Sadece InsurTech Hub üyelerinin katılım sağlayabileceği bu komite çalıştaylarında; inovatif ürün ve hizmetlere ulaşılacağı gibi, alanında en iyi olan Dünya ve Türkiye Insurtech startupları ve teknolojiler sayesinde şirketler kendilerini geliştirme imkanına erişilecek. 

InsurTech Hub 2021 Komiteleri;

Sağlık Sigortası Teknolojileri Komitesi
Otomotiv Sigortası Teknolojileri Komitesi
Dijital Sigortacılık Komitesi
Bankasürans Komitesi

Sağlık Sigortası Teknolojileri denildiğinde Amerika’da son yenilikleriyle sigorta sektöründe gündem haline gelen sağlık sigortasından ilaçlara, doktor görüşmesinden tahlillere kadar her şeyi sağlık startupları tek tıkla sağlayabiliyor. Türkiye’de bu alanda ise; ihtiyacına ve bütçene en uygun sigortayı seçmene yardımcı olan, telefonundan ya da bilgisayarından sigortanı yönetmeni sağlayan startupların yanı sıra, tele sağlık modülü, yapay zeka destekli yazılı kanallar ve uzaktan risk mühendisliği modülü, video ekspertiz modülü ve sigorta sohbet robotu gibi sıradışı özellikleriyle kendini kanıtlamış startuplar mevcut,komitelerde yakından tanıma ve çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

Otomotiv Sigortası Teknolojilerinde Dünya genelinde örneğin; sürdüğün mil kadar ödeten sigortası ve sigorta şirketlerine risk yönetimi için telematik sağlayan telematik cihazları dikkat çekiyor. Türkiye pazarında ise; periyodik bakım ve arıza onarım gibi konulara çözüm getiren startuplar olmasının yanı sıra, GPS, S.O.S butonu ve ani darbe sensörü gibi özelliklerinin yanında simülasyon desteği ile hızlı çözüm, safecall özelliği ile hızlı ilkyardım sağlayan telematik cihazları ön plana çıkmaya başladı. Komite çalışmalarında Türkiye’nin ve Dünyanın alanında en gelişmiş otomotiv sigortası teknolojilerini ve startuplarını da keşfedebilirsiniz.

Türkiye’de Dijital Sigortacılık alanında faaliyet gösteren startuplara ve teknolojilere ek olarak sektörün gelişimine oldukça katkı sağlayan sigorta acenteleri ve sektördeki brokerların uçtan uca dijitalleşmesine yönelik bulut CRM çözümlerini keşfetme fırsatı bulabilirsiniz.

Bankasürans alanında bankanın tüm süreçleri için ana bankacılık sistemine web servisler aracılığı ile full entegre olup, sigortacılık süreçlerini kolaylaştırarak, penetrasyonu maksimize eden startupların tüm yeni haberlerini yakından takip edebilecek aynı zamanda ölçeklenebilir, güvenli ve son derece modüler yazılım çözümleriyle gelişen müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve şirketinize en uygun yatırımları inceleyebileceksiniz.

Bunlar gibi örneklendirebileceğimiz birçok son teknolojiye sahip yurtdışı startup’ını ve gelişmeye açık birçok yerel startup’ı incelemek ve Türkiye’de bu atılımda yer almak için komitelerde yerinizi alabilirsiniz.

Şirket ihtiyaçlarını karşılayıp geliştirebilecek çalışmalara ulaşmak, komite çalışmalarından çıkacak olan startup ve scaleuplara yatırım yapma şansı yakalamak ve şirketinizi en son teknolojilerle tanıştırarak komite çalışmalarında yer almak istiyorsanız hemen info@insurtech.org ile iletişime geçebilirsiniz.