Global Insurtech Zirvesi

Insurtech’in, Türkiye’deki çalışmalarına hız katmak ve Insurtech Start-Up'larına destek olmak amacıyla kurulan Insurtech HUB, ilk faaliyeti olarak dünyanın en popüler Insurtech isimlerini İstanbul’da ağırladı.

Insurtech HUB ve EuroEvents’in ortaklaşa düzenlediği, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark ve Yıldız Kuluçka’nın destek verdiği Global Insurtech Summit – İstanbul 2019’a; 50’den fazla ülkeden, 70’den fazla konuşmacı, 300’den fazla temsilci katıldı ve zirvede 20 saatten fazla network yapıldı.

Avrupa ve Amerika piyasalarından başlayarak birçok ülkede etkili olan InsurTech, dünyanın birçok yerinden fon sahibi yatırımcıları sektöre çekmekle birlikte, sigorta şirketlerinin müşterilerine daha yakın olabilme ve çağımızın gereği olan dijital dönüşümü gerçekleştirebilmesini sağlamakta. Bu önemli  misyon, gelişmekte olan piyasalar arasındaki önemli rolü, gelişen bir sigorta sektörüne olan ihtiyacı ve yatırımcıların çekim merkezi olma isteği dolayısıyla aynı zamanda Türk sigortacılarının ve teknoloji dünyasının da gündemindeydi.

Ayrıca Dünya’da bir ilk yaşandı. İstanbul Boğazı’nın o muhteşem manzarası eşliğinde teknede ilk kez bir insurtech paneli yapıldı.

Öyle ki geçtiğimiz aylarda İstanbul Üniversitesi Teknoparkı EnterTech’te gerçekleşen AI Zirvesi’nde, Uluslararası InsurTech Zirvesi’nin başarısından bahsedildi. AI Zirvesi ve birçok teknoloji ile ilgili bilgilendirici etkinliklere liderlik eden Mustafa Kuğu, Sigorta teknolojileri alanında dünyadaki önemli isimleri İstanbul’da bir araya getirdiği için Insurtech ekibini tebrik etti.

Quick Sigorta sponsorluğunda Global Insurtech Zirvesi’nin ‘En’leri belli oldu!

En iyi Start-Up ödülü Nect Kurucu Ortağı Benny Bennet Juergens, en iyi sunum ödülü Amodo CEO’su Marjian Mumdziev, en iyi konuşmacı ödülü ‘Bildimiz Sigortanın Sonu’ kitabı yazarı Rob Galbraith’e verildi.